LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Hakkımızda

Hakkımızda

SMART ECO DESIGN ( SED )

Çevre Danışmanlığı, Mühendislik, Mimarlık, İnşaat, Enerji, Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Smart Eco Design ( SED ) olarak firmamız genç ve dinamik bir kurum olup, günümüze kadar iş tecrübesini geliştirerek teknolojiyi yakından takip etmiştir. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda fonksiyonel güvenli yaşam alanları tasarlamak, gelişen teknolojik imkanları aynı hızda projelere katmak ve standartlara uygun üst düzey kalitede hizmet vererek beklentilerin üzerine çıkmak en önemli hedefi olmuştur. “Akıllı ve Yeşil Bina” uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, Büyük Ölçekli tesislerde, fabrika ve hastanelerde “Enerji Verimliliği Danışmanlığı”“BIM (Bina Bilgi Modellemesi)” yönetimi ve otomasyon entegrasyonu ile tesislerin dijitalleşmesi için “4G/5G “ son teknolojilerin tesislere entegrasyonunu, “Dijital Dashboard Tasarımı “ve “Büyük Veri “ akışlarının sürekli analizini tek bir danışmanlık ile sağlayabileceğimiz yeni nesil binalara yeni nesil hizmetler vermektedir. Yeşil Bina Sertifika Yönetimi başlığı altında LEEDBREEAM, DGNB ve Living Building Challenge yeşil bina sertifika danışmanlığı ve denetçiliği, yeşil bina etüdleri ile Sürdürülebilir Akıllı & Yeşil YapıPasif Yapı ve Net-Sıfır Enerjili Bina tasarımı ve danışmanlığı hizmetlerini sunabilecek eğitime ve tecrübeye sahip uzman kadromuz; ayrıca bu hizmetleri yenilenebilir enerji teknolojileri ile entegre ederek kurumlara en ideal çözümler sunmaktadır. 

Hareket noktası Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti olan Smart Eco Design kurumsallaşma sürecinde bir şirket olup üstün teknoloji ve estetiğin büyük önem kazandığı günümüzde, kuruluşundan bu zamana kadar bilgi birikim ve tecrübesinin ışığında, üstün hizmet anlayışını dinamik kadrosuyla hayata geçirmeye devam etmektedir.

Smart Eco Design-SED kurum olarak yeni tasarım fikirleri ile yapılı çevremizdeki kaliteyi artırmayı amaçlayıp, enerji verimliliği, su verimliliği ve atık azaltımının yanında; yeşil yapılar için sağlanması gereken diğer bir temel gösterge olan sağlıklı iç ortam koşullarının sağlanmasına yardımcı olarak, çalışanların verimliliğini ve memnuniyetini artırırken tüm parametreleri göz önünde bulundurur, SmartEcoDesign çok disiplinli bir aile olarak ülkemizde uygulanmakta olan LEEDBREEAM ve DGNB dahil Dünya’da uygulanan tüm yeşil bina sertifikasyonlarına danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilecek uzman bir kadroya sahiptir.

Smart Eco Design, tüm yapı grupları için yeşilinde ötesinde Akıllı & Yeşil bina tasarım ve danışmanlık hizmetlerini Akıllı-Yapı Teknolojileri konusu üzerine doktora yapmış uzmanlarımızla birlikte sağlayabilmektedir. Bu özelliği sayesinde de konusunda gerçek uzmanlarla çalışarak Türkiye’de tek olmanın bilinciyle kendini geliştirmeye ve uzman kadrosundan ödün vermeden çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca, Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektöründeki en güçlü , güvenilir ve uzman şirketleri arasında yer alan Smart Eco Design, İnşaat, Enerji Mühendisliği ve Çevre Mühendisliği konusundaki uzmanlığını kullanarak; güneş ve rüzgar enerjisi projelerinde yatırımcı ve mühendislik, tedarik ve inşaat (EPC) firması olarak anahtar teslim hizmet vermektedir.

Doğru bir süreç yönetimi, doğru bir planlama ile başlar. Projede hedeflenen amaç doğrultusunda iyileştirme, yenileme yada yeni yapım süreçlerinin hepsi birbirinden farklı planlama gerektirir.

Planlama sürecini etkileyen başlıca faktörler;
Çevresel faktörler; Enerji, Carbon salınımı, ulaşım,alan kullanımı, atıklar.
Ekonomik faktörler; öngörülebilir olma,bakım&işletim yaşam dönemi maliyetleri..
Teknolojik faktörler, erişilebilir olma,iletişim, kontrol edilebilirlik, adapte edilebilirlik, esnek çözümlere olanak sağlama.
Sosyo-kültürel faktörler; kullanıcı memnuniyeti, mekan kalitesi,güvenlik, servislerin kalitesi.

Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak doğru disiplinden insanların sürece dahil olması ile sürdürülebilir, akıllı ve yeşil bir yapıya ulaşmak, gerçekleştirilebilir bir süreç haline gelebilmektedir.

Eko-Mimar ve Eko-Mühendis‘lerden oluşan kadromuz; Çevre Teknolojisi, Yapı Teknolojisi, Enerji Yöneticiliği ve Çevre Ekonomisi konularında Türkiye’nin ve Dünya’nın saygın üniversitelerinde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimlerine sahip Mimar, İnşaat Mühendisi, Çevre Mühendisi ve Ekonomist‘lerden oluşmaktadır. Avrupa’da ve Türkiye’de çok önemli projelerde yer almış çalışanlarımız, birkaç disipline birden hakim olarak Yapı,Çevre ve Enerji konusunda üst düzey bilgi birikimine sahiptir.

Bu uzmanlarımızın halen; LSE (London School of Economics), Boğaziçi Üniversitesi gibi saygın üniversitelerle işbirlikleri devam etmekte olup, karşılıklı bilgi akışı sürmektedir. Uzmanlarımız yaptıkları araştırmalarda ve bulundukları projelerde Türkiye’nin en önemli bilim kuruluşu olan TÜBİTAK tarafından da desteklenmektedir.