LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Hakkımızda Türkiye İş Bankası / BREEAM Yeşil Bina Sertifikası

Türkiye İş Bankası / BREEAM Yeşil Bina Sertifikası

Kule 1.3T. İŞ BANKASI “YEŞİL BİNA” SERTİFİKASI ALAN İLK TÜRK BANKASI OLDU .

Türkiye İş Bankası, Genel Müdürlük Binası, İş Kuleleri; Kule 1 BREEAM In-Use Sertifikasını iki kategoride; Bina Performansı Sertifikası (Asset Performance Certificate) ve Bina Yönetim Performansı Sertifikası (Asset Management Performance Certificate), “EXCELLENT” (MÜKEMMEL) seviyesinde almaya hak kazanarak çevre dostu bir bina olduğu uluslararası olarak tescilletmiştir.

Kurumumuz tarafından sertifikalandırılan Kule 1 Binası; İŞ Bankası Genel Müdürlük Binası bankacılık genel merkez binası olarak ülkemizde sertifikalandırılmış ilk Yeşil Bina sertifikası alan ilk Türk bankası olma özelliğini taşımaktadır.

BREEAM Yeşil Bina Sertifika sistemi, yeşil bina derecelendirme sistemi olarak BRE tarafından İngiltere de geliştirilmiş olup, 1990 dan günümüze uygulanan, sürdürülebilirlik kriterlerini sürekli güncelleyen en eski, en güvenilir ve en yaygın  sistem olarak tüm dünyada kabul görmektedir.

BRE tarafından mevcut binaların derecelendirilmesi için geliştirilmiş olan BREEAM In-Use Sertifikası, Mevcut binaları 9 kategoride (Enerji, Su, Malzeme, Ulaşım, Atık, Kirlilik, Sağlık, Yönetim ve Ekoloji) değerlendirir ve 3 ayrı sertifika grubunda sertifikalandırır.

Kule 1. 2

Mevcut yapının BREEAM In-Use çerçevesinde değerlendirilmesi yapılırken, işletim koşulları önem kazanır; enerji verimliliği, su tasarrufu, iç ortam hava kalitesi, bina kullanıcılarını bilinçlendirmek, atık yönetimi, CO2 salınımının azaltılması gibi konularda dahil olmak üzere bütüncül bir işletim performansı konusunda düzenlemeler yapılır.

BREEAM In-Use Sertifikası çalışmaları kapsamında, Kule 1 içinde yapılmış olan tüm çalışmalar, çevresel verimliliği artırmakla birlikte, kurumsal verimliliği de artırarak; Türkiye İş Bankası dahilin de Kurumsal Sosyal Sorumluluk için bir taahhüt göstergesi niteliği de taşımaktadır.

Smart Eco Design (SED) olarak kurumumuz bir yıldan daha kısa bir süre içerisinde Türkiye iş Bankası Genel Müdürlük Binası olan iş Kuleleri Ofis Binasının BREEAM In-Use sertifikasına hak kazanabilmesi için Enerji, Su, Malzeme, Ulaşım, Atık, Kirlilik,Sağlık, Yönetim ve Ekoloji alanlarında yapılan yoğun iyileştirme çalışmalarında hizmet vermiş ve uluslararası BREEAM In-Use  denetçisi olarak kurumumuz tarafından değerlendirilmiş ve denetlenmiştir.

BREEAM_Recognition

Ayrıntılı bilgi için info@smartecodesign.com adresine e-mail atabilir yada iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.