LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Hakkımızda Yeşil Otel Sertifikası / LEED & BREEAM & Yeşil Yıldız

Yeşil Otel Sertifikası / LEED & BREEAM & Yeşil Yıldız

 Konya-NOV&İBİS OTELhilton1

Yeşil Oteller & Yeşil Otel Zincirleri

Yeşil Yıldız – LEED ve BREEAM Yeşil Otel sertifikaları ; Dünya’nın en büyük Çevre Dostu Otel zincirleri arasında yer alan HILTON, NOV ve IBIS otelleri gibi devlerle çalışıyoruz. İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Sivas ve Gaziantep gibi büyük şehirlerdeki Yeşil Otel projelerimiz devam etmektedir.

Ayrıca Çevre Dostu Butik Oteller ve Tatil Köyleri için yeşil otel sertifika danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Konakladıkları Tesislerin Çevreye Duyarlı Olduğunu Görmek  İsteyen Misafirlerin Oranı :

Almanya’dan gelen turistlerin % 42 si,

ABD’den gelen turistlerin % 66 sı,

Avusturalya’dan gelen turistlerin % 65 i

İngiltere’den gelen turistlerde % 66’sı

Çevreye duyarlı otelleri tercih etmektedir.

YEŞİL YILDIZ BELGESİ ALAN  OTELLERE VERİLEN TEŞVİKLER

Yeşil Yıldız Sertifikası farklı  puanlara  sahip  122  kriter  üzerinden    değerlendirilmektedir.  Değerlendirme  sonucunda  yeşil  yıldız  almaya  hak kazanan tesisin, otelin, tatil köyünün girişindeki plakette sınıfını gösteren yıldızlar yeşile boyanıp,  plaket üzerinde ”Çevreye Duyarlı Tesis” ibaresi yer alır.

Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi (yeşil yıldız) Belgeli  İşletmelere Elektrik İndirimi

Kültür  ve  Turizm  Bakanlığı’ndan  Çevreye  Duyarlı  Konaklama    Tesisi  (yeşil  yıldız)   belgesi   almış  işletmelerin  tükettikleri    elektrik  enerji bedellerinin bir kısmı bütçeden karşılanacak. Bu tesislerin  Kültür ve Turizm  Bakanlığı’ndan Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi (yeşil yıldız)   belgesi almış olması gerekiyor. Fakat tesis bu süreçleri konusunda uzman danışman ile yürütmesi  gerekmektedir. Bu danışman firmanın yetkinlik belgelerini ve aralarında yapılan sözleşmenin kopyasını da bakanlığa ibraz etmek zorundadır. Belgelendirme süreçlerinin tamamını firmamız yönetmektedir.

Kurumumuzun LEED, BREEAM ve Yeşil Yıldız gibi Yeşil Oteller için verilen sertifika denetimi ve danışmanlığı hizmeti hakkında detaylı bilgi için info@smartecodesign.com mail adresine e-mail atabilir yada uzmanlarımızla iletişim bilgilerimizden irtibata geçebilirsiniz.

 breeamsürdürülebilir-yapıHiltonIzmir2leed member

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.