LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Hakkımızda İSTMARİNA-Dünya’nın En İyi Karma Yaşam Projesi LEED Sertifikası Adayı

İSTMARİNA-Dünya’nın En İyi Karma Yaşam Projesi LEED Sertifikası Adayı

İstMarina1istmarina1

 

2014 ve 2015 yıllarında üstüste ” International Property Awards” ’ta Yapı Geliştirme Kategorisinde “Dünyanın En İyi Karma Yaşam Projesi Ödülü”ne sahip İstMarina LEED GOLD Sertifikasına Aday.

Önünde mega yat marina alanı bulunan, içinden hızlı tren geçen İstMarina, yarısı açık yarısı kapalı yeşil alışveriş merkezi, otel, özel okul, özel hastane, restoranlar, park ve dini tesis alanlarıyla “Dünyanın en iyi karma yaşam projesi” olarak nitelendiriliyor.

İstMarina, inşaat esnasında ve sonrasında düşük karbon salınımı ve yüksek enerji verimliliğine sahip yapısıyla doğayı koruması ile de dikkat çekiyor. Projenin tasarımı ve inşaat çalışmalarında LEED kriterlerine uyum sağlanarak, inşaat çalışmalarının çevreye verdiği olumsuz etkiler en aza indirilirken standart binalara göre yüksek oranlarda enerji, su ve ham madde tasarrufu sağlanıyor. Çevreye gösterdiği duyarlılık ile İstMarina LEED GOLD sertifikasına aday bir projedir..

DAP Yapı’nın İstMarina projesinin tüm LEED Sertifikası proje yönetimi süreçlerini Smart Eco Design olarak kurumumuz yürütmektedir.

LEED Sertifikası Danışmanlığı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için info@smartecodesign.com adresine e-mail atabilir yada iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.