LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Akıllı ve Yeşil Binalar Mevcut Yapılarda Yeşil Bina Sertifika Yönetimi
Yeşil Bina Sertifika Yönetimi

SED uzmanları, proje yönetimi yaklaşımıyla, sertifikasyon sürecinin tüm sorumluluğunu üstlenerek sürprizlere yer vermeyecek şekilde süreçleri yönetir. SED’le çalışan kurumlar, LEED ve BREEAM sertifikaları için gerekli tüm belgeleme, maliyet hesapları, başvuru dosyalarının hazırlanmasını, USGBC veya BRE’den gelen soruların cevaplandırılması ve genel süreç yönetimini SED'in tecrübeli ekibi tarafından yürütülür.
Slider

Mevcut Yapılarda Yeşil Bina Sertifika Yönetimi

SED‘in Yeşil Bina Danışmanlık hizmetleri mevcut bina sahiplerine veya kiracılarına binalarının performansları hakkında detaylı bilgiler sunmayı amaçlar. Bu danışmanlık ve değerlendirme kapsamında yeşil bina olmanın zorunlu kıldığı tüm kriterlerde inceleme yapılır.

Detaylı enerji verimliliği etüdünün yanı sıra, su verimliliği, atık yönetimi, ulaşım, çalışan/bina sakini sağlığı ve konforu, günışığı, temizlik gibi konular uluslararası kabul gören LEED for Existing Buildings (EBOM) ve/veya BREEAM In-Use sertifikaları ışığında değerlendirmeye alınır ve bina sahibine raporlanır. Eğer bina sahibi tarafından arzu edilirse danışmanlık ve değerlendirme neticesinde binanın LEED veya BREEAM sertifikası alması için çalışmalara devam edilir.

Mevcut binasının sürdürülebilirlik ve enerji verimliliği performansını ölçmek isteyen bina sahiplerine, binalarının daha yeşil hatta Akıllı & Yeşil olması yönünde ilk adımın bilinçli olarak atmaları sağlanır.