LEED | BREEAM | Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Akıllı ve Yeşil Binalar ENVISION Sürdürülebilir Altyapı Danışmanlığı
T. Garanti Bankası, Türkiye’de “LEED PLATİN” Sertifikası Alan İlk Banka Oldu.

T. Garanti Bankası Ankara Kızılay Hizmet Binası 85 Puan alarak "LEED Platin" Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bu sayede T.Garanti Bankası, Türkiye'de "LEED Platin" Sertifikası alan ilk banka oldu. Ankara Kızılay Hizmet Binası sürdürülebilir mimari ve son teknoloji kullanılarak tasarlandı ve aynı zamanda "Sign of the City Awards 2017" En Yeşil Bina Kategorisinde 1. Ödülünü Kazanmıştır.
Slider
ÇİMTAŞ PIPE Boru Fabrikası “LEED GOLD” Sertifikası Aldı. “Çimtaş Green Factory”

Çimtaş Pipe Türkiye'de ve Dünya'da "LEED GOLD" Sertifikası alan ilk Boru imalat Fabrikası ünvanına sahip oldu. Bir ENKA Holding kuruluşu olan Çimtaş Grup a bağlı Çimtaş Pipe Boru fabrikası büyük ölçekte tesisler ve altyapı projeleri için boru imalatı yapan "En Yeşil Çevre Dostu Fabrika" oldu.
Slider
Atlas Çorap Fabrikası “LEED GOLD” Sertifikası Aldı. ” Atlas Socks Green Factory”

Atlas Socks Çorap Fabrikası bir ilke imza atarak Türkiye'deki ilk LEED GOLD Sertifikalı "Çevre Dostu Yeşil Üretim" yapan çorap fabrikası oldu. LEED GOLD Sertifikası ile ham madde tedariğinden üretim bandına, üretimden son kullanıcıya kadar ki tüm süreçler yeşil tesis yönetimi sertifikası LEED OM (Operation & Maintenance) GOLD Sertifikası ile tescillenmiştir. LEED Sertifika süreçlerinin tümünü firmamız yürütmüştür.
Slider
Türkiye İŞ Bankası- İŞ KULELERİ / BREEAM “Excellent” Yeşil Bina Sertifikası Aldı

İŞ BANKASI "YEŞİL BİNA" SERTİFİKASI ALAN İLK TÜRK BANKASI OLDU . Türkiye İş Bankası, Genel Müdürlük Binası, İş Kuleleri; Kule 1 BREEAM In-Use Sertifikasını iki kategoride; Bina Performansı Sertifikası (Asset Performance Certificate) ve Bina Yönetim Performansı Sertifikası (Asset Management Performance Certificate), “EXCELLENT” (Mükemmel) seviyesinde almaya hak kazanarak çevre dostu bir bina olduğunu uluslararası olarak tescilletmiştir. tıklayınız
Slider
CarrefourSA Bursa AVM / BREEAM “Outstanding” Olağanüstü Yeşil Bina Sertifikası Aldı.

CarrefourSA Bursa Alişveriş Merkezi Breeam in Use international Yeşil bina sertifikasnda “outsanding” (olağanüstü) skoru alarak en üst seviyede BREEAM yeşil bina sertifikası almaya hak kazanmıştır. Türkiye’ nin En Yeşil AVM si olmak için yaklaşık bir yıl boyunca SmartEcoDesign olarak firmamız BREEAM yeşil bina sertifikası süreçlerinin danışmanlık ve denetim süreçlerinin tamamını yürütmüş
Slider
VKV Amerikan Hastanesi “LEED EBOM PLATİN” Sertifikası Alan İlk Hastane Oldu. ” GREEN HEALTHCARE”

Türkiye’ nin ve Avrupa’ nın en büyük ve en gelişmiş hastanelerinden biri olan VKV Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, 84 Puan alarak “LEED EBOM Platinum” sertifikası alan Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise bu kapsamdaki en büyük alana sahip tam teşekküllü hizmet veren ilk hastane oldu. " GREEN HEALTHCARE"
Slider
LEED Yeşil Otel Sertifikası-Yeşil Yıldız Sertifikası

Dünya'nın en büyük Çevre Dostu Otel zincirleri arasında yer alan HILTON, NOV ve IBIS otelleri gibi devlerle çalışıyoruz. Ayrıca Çevre Dostu Butik Oteller ve Tatil Köyleri için yeşil otel sertifikaları.. Firmamızın LEED, BREEAM gibi Yeşil Oteller için verilen sertifika denetimi ve danışmanlığı hizmeti hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin.
Slider
Slider

ENVISION Sürdürülebilir Altyapı Danışmanlığı

Envision Sürdürülebilir Altyapı Enstitüsü tarafından geliştirilmiş olan Altyapı projelerinin sürdürülebilirlik performansını bütünsel bir yaklaşımla değerlendirmeye yönelik bir derecelendirme sistemidir.

Smart Eco Design, Envision konusunda uzman akredite  ENVISION SP (Sustainability Provider) uzman ekibiyle, Türkiye de giderek artmakta olan yol, köprü, enerji santrali, havaalanı, Metro v.b. altyapı projelerinde Envision danışmanlık ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

Envision , sürdürülebilir altyapının geliştirilmesi ve sürdürülmesini kolaylaştıran, kullanımı kolay, esnek bir metodolojiye sahiptir.

Envision Sürdürülebilir altyapı derecelendirme sistemi, Proje Tasarımı, Yapımı ve Operasyonda Sürdürülebilirlik İçin Çevresel, Sosyal ve Ekonomik Etkileri’nin tamamını kapsayan sürdürülebilirlik ölçütü 60 kriterden oluşmaktadır.

“Krediler” olarak adlandırılan bu kriterler beş kategoride düzenlenmiştir:

  • Yaşam Kalitesi,
  • Liderlik,
  • Kaynak Tahsisi,
  • Doğal Dünya
  • İklim ve Risk.

Ayrıntılı Bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşın.

info@smartecodesign.com

LEED Sertifikası Yeşil Bina Danışmanlığı

BREEAM Sertifikası Yeşil Bina Danışmanlığı

Referanslar