LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home İnşaat Proje Yönetimi Bina Enerji Modellemesi
Bina Enerji Modellemesi
SED bilgisayar simülasyonuna dayalı enerji modellemesi hizmeti ile, binanızın aylık enerji harcamalarınızın ne kadar olacağını, daha binanızın tasarım aşamasında ortaya çıkarmakla kalmayıp bunun sonucunda yeni veya mevcuttaki binalarda enerji tasarruf imkanları analiz edilerek en uygun çözümlerin kurumlara sunulmasını sağlar. Ayrıntılı bilgi almak ve uzmanlarımıza danışmak için;

Lütfen iletişime Geçin

Bina Enerji Modellemesi

Bir yapının ihtiyacı olan enerji yalnızca HVAC, aydınlatma sistemleri yada kabuk bileşenlerinin tekil performansıyla değil aynı zamanda bütün bu bileşenlerin entegre bir sistem olarak toplam performansına bağlıdır. İdeal olarak, enerji analizi, tasarım aşamasında, yapım sırasında ve binanın ömrü boyunca devam etmeli ve yapının performansı sürekli olarak denetlenebilmelidir ve gerektiğinde geri besleme yapılarak ihtiyaç duyulan iyileştirmeler yapılabilmelidir.

SED bilgisayar simülasyonuna dayalı enerji modellemesi hizmeti ile, binanızın aylık enerji harcamalarınızın ne kadar olacağını, daha binanızın tasarım aşamasında ortaya çıkarmakla kalmayıp bunun sonucunda yeni veya mevcuttaki binalarda enerji tasarruf imkanları analiz edilerek en uygun çözümlerin kurumlara sunulmasını sağlar.

Binanızın bulunduğu yerdeki iklim şartları,binaya ait elektro-mekanik sistemler,binanın fonksiyonu, bina kabuk performansı, bina sakinlerinin sayısı vb. birçok parametre entegre bir biçimde kullanılarak uygulanan bilgisayar simülasyonu sayesinde binanızın üzerinde yapacağınız değişiklikler yapılmadan önce sonuçlarına ulaşılır.

Bunların yanında LEED ve BREEAM sertifikası almak isteyen bina sahiplerine ASHRAE 90.1 standardı ile birlikte bu değerlendirme sistemlerindeki ilgili konulardan en yüksek puanın alınmasını sağlar.