LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Akıllı ve Yeşil Binalar BREEAM Sertifikası Yeşil Bina Danışmanlığı
T. Garanti Bankası, Türkiye’de “LEED PLATİN” Sertifikası Alan İlk Banka Oldu.

T. Garanti Bankası Ankara Kızılay Hizmet Binası 85 Puan alarak "LEED Platin" Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bu sayede T.Garanti Bankası, Türkiye'de "LEED Platin" Sertifikası alan ilk banka oldu. Ankara Kızılay Hizmet Binası sürdürülebilir mimari ve son teknoloji kullanılarak tasarlandı ve aynı zamanda "Sign of the City Awards" En Yeşil Bina Kategorisinde 1. Ödülünü Kazanmıştır.
Slider
ÇİMTAŞ PIPE Boru Fabrikası “LEED GOLD” Sertifikası Aldı. “Çimtaş Green Factory”

Çimtaş Pipe Türkiye'de ve Dünya'da "LEED GOLD" Sertifikası alan ilk Boru imalat Fabrikası ünvanına sahip oldu. Bir ENKA Holding kuruluşu olan Çimtaş Grup a bağlı Çimtaş Pipe Boru fabrikası büyük ölçekte tesisler ve altyapı projeleri için boru imalatı yapan "En Yeşil Çevre Dostu Fabrika" oldu.
Slider
Atlas Çorap Fabrikası “LEED GOLD” Sertifikası Aldı. ” Atlas Socks Green Factory”

Atlas Socks Çorap Fabrikası bir ilke imza atarak Türkiye'deki ilk LEED GOLD Sertifikalı "Çevre Dostu Yeşil Üretim" yapan çorap fabrikası oldu. LEED GOLD Sertifikası ile ham madde tedariğinden üretim bandına, üretimden son kullanıcıya kadar ki tüm süreçler yeşil tesis yönetimi sertifikası LEED OM (Operation & Maintenance) GOLD Sertifikası ile tescillenmiştir. LEED Sertifika süreçlerinin tümünü firmamız yürütmüştür.
Slider
Türkiye İŞ Bankası- İŞ KULELERİ / BREEAM “Excellent” Yeşil Bina Sertifikası Aldı

İŞ BANKASI "YEŞİL BİNA" SERTİFİKASI ALAN İLK TÜRK BANKASI OLDU . Türkiye İş Bankası, Genel Müdürlük Binası, İş Kuleleri; Kule 1 BREEAM In-Use Sertifikasını iki kategoride; Bina Performansı Sertifikası (Asset Performance Certificate) ve Bina Yönetim Performansı Sertifikası (Asset Management Performance Certificate), “EXCELLENT” (Mükemmel) seviyesinde almaya hak kazanarak çevre dostu bir bina olduğunu uluslararası olarak tescilletmiştir. tıklayınız
Slider
CarrefourSA Bursa AVM / BREEAM “Outstanding” Olağanüstü Yeşil Bina Sertifikası Aldı.

CarrefourSA Bursa Alişveriş Merkezi Breeam in Use international Yeşil bina sertifikasnda “outsanding” (olağanüstü) skoru alarak en üst seviyede BREEAM yeşil bina sertifikası almaya hak kazanmıştır. Türkiye’ nin En Yeşil AVM si olmak için yaklaşık bir yıl boyunca SmartEcoDesign olarak firmamız BREEAM yeşil bina sertifikası süreçlerinin danışmanlık ve denetim süreçlerinin tamamını yürütmüş
Slider
VKV Amerikan Hastanesi “LEED EBOM PLATİN” Sertifikası Alan İlk Hastane Oldu. ” GREEN HEALTHCARE”

Türkiye’ nin ve Avrupa’ nın en büyük ve en gelişmiş hastanelerinden biri olan VKV Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, 84 Puan alarak “LEED EBOM Platinum” sertifikası alan Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise bu kapsamdaki en büyük alana sahip tam teşekküllü hizmet veren ilk hastane oldu. " GREEN HEALTHCARE"
Slider
LEED Yeşil Otel Sertifikası-Yeşil Yıldız Sertifikası

Dünya'nın en büyük Çevre Dostu Otel zincirleri arasında yer alan HILTON, NOV ve IBIS otelleri gibi devlerle çalışıyoruz. Ayrıca Çevre Dostu Butik Oteller ve Tatil Köyleri için yeşil otel sertifikaları.. Firmamızın LEED, BREEAM gibi Yeşil Oteller için verilen sertifika denetimi ve danışmanlığı hizmeti hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin.
Slider

BREEAM Sertifikası Yeşil Bina Danışmanlığı

(Building Research Establishment Environmental Assessment Method)

breeam

Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu (BREEAM) yeni ve var olan binalar için çevresel performansların doğru kriterleri belirlemek amacı ile 1990 yılında BRE tarafından geliştirilen derecelendirme sistemidir.

BREEAM değerlendirme metodu 10 ana kriter ve bunların alt kriterlerinden oluşmaktadır.

Bunlar;  Yönetim, Sağlık & Konfor, Enerji, Ulaşım, Su, Malzeme, Atıklar, Arazi kullanımı & Ekoloji, Kirlilik ve İnovasyon’dur.

BREEAM Sisteminin  5 farklı seviye derecesi bulunmaktadır.

Bunlar;

  • Pass / Geçer (25 – 40),
  • Good / İyi (40 – 55 puan),
  • Very Good/ Çok iyi (55 – 70 puan),
  • Excellent / Mükemmel (70 – 85 puan),
  • Outstanding/ Sıra Dışı (85 – 100) dereceleridir.

BREEAM derecelendirme sistemi farklı yapılar için geliştirilmiştir. BREEAM’in ülkemiz içinde kullanılabilecek olan kategorileri ;

Kategoriler:

• BREEAM / International Europe / Ofisler
• BREEAM / International Europe / Perakende hizmet sağlayıcılar
• BREEAM / International Europe / Endüstriyel İşletmeler
• BREEAM / “Bespoke” (International Europe katagorilerine girmeyen Binalar için)
• BREEAM / International / Toyota Retail

SED, BREEAM International Assessor‘ları tüm eğitimlerini İngiltere‘ de tamamlamış olup, profesyonel olarak da İngiltere ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde önemli BREEAM projelerinde görev almışlardır. SED, BREEAM International Assessor’ları tarafından verilen tam kapsamlı BREEAM danışmanlığı ve denetleme hizmetleri sunmaktadır.

 

T. İŞ BANKASI “YEŞİL BİNA” SERTİFİKASI ALAN İLK TÜRK BANKASI OLDU .  Türkiye İş Bankası, Genel Müdürlük Binası, İş Kuleleri; Kule 1 BREEAM In-Use Sertifikasını iki kategoride; Bina Performansı Sertifikası (Asset Performance Certificate) ve Bina Yönetim Performansı Sertifikası (Asset Management Performance Certificate), “EXCELLENT” (MÜKEMMEL) seviyesinde almaya hak kazanarak çevre dostu bir bina olduğu uluslararası olarak tescilletmiştir.

 

 

 

 

 

 Çevreye Duyarlı En Yeşil Alışveriş Merkezi ;CarrefourSA Bursa AVM, BREEAM “OUTSTANDING” (Olağanüstü) Sertifikası Aldı. CarrefourSA Bursa Alişveriş Merkezi Breeam in Use international Yeşil bina sertifikasnda “outsanding” skoru alarak en üst seviyede BREEAM yeşil bina sertifikası  almaya hak kazanmıştır.  Türkiye’nin en yeşil AVM si olmak için yaklaşık bir yıl boyunca SmartEcoDesign olarak firmamız BREEAM yeşil bina sertifikası süreçlerinin tamamını yürütmüş ve BREEAM Olağanüstü seviyesinde sertifika almasında katkısını sunmuştur.

 

 

 

 

 

Mimarlık ve mühendislik danışmanlığı, Yaşam döngüsü maliyet analizi hizmetleri, Commissioning, Bina Enerji Modellemesi ve Enerji Kimik Belgesi hizmetleri de dahil olmak üzere BREEAM sertifika sisteminin tüm gerekliliklerini yerine getirmek için tam kapsamlı çözümler sunmaktayız.

Ayrıntılı bilgi için info@smartecodesign.com adresine e-mail atabilir yada iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

LEED Yeşil Bina Sertifikası Danışmanlığı

REFERANSLAR

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.