LEED | BREEAM | Yeşil Bina Danışmanlık & Mühendislik Hizmetleri 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home Akıllı ve Yeşil Binalar BREEAM Sertifikası Yeşil Bina Danışmanlığı
Türkiye İŞ Bankası- İŞ KULELERİ / BREEAM “Excellent” Yeşil Bina Sertifikası Aldı

İŞ BANKASI "YEŞİL BİNA" SERTİFİKASI ALAN İLK TÜRK BANKASI OLDU . Türkiye İş Bankası, Genel Müdürlük Binası, İş Kuleleri; Kule 1 BREEAM In-Use Sertifikasını iki kategoride; Bina Performansı Sertifikası (Asset Performance Certificate) ve Bina Yönetim Performansı Sertifikası (Asset Management Performance Certificate), “EXCELLENT” (Mükemmel) seviyesinde almaya hak kazanarak çevre dostu bir bina olduğunu uluslararası olarak tescilletmiştir. tıklayınız
Slider
Carrefour Bursa AVM / BREEAM “Outstanding” Olağanüstü Yeşil Bina Sertifikası Aldı.

Carrefour Bursa Alişveriş Merkezi Breeam in Use international Yeşil bina sertifikasnda “outsanding” (olağanüstü) skoru alarak en üst seviyede BREEAM yeşil bina sertifikası almaya hak kazanmıştır. Türkiye’ nin En Yeşil AVM si olmak için yaklaşık bir yıl boyunca SmartEcoDesign olarak firmamız BREEAM yeşil bina sertifikası süreçlerinin tamamını yürütmüş ve BREEAM Olağanüstü seviyesinde sertifika almasında katkısını sunmuştur.
Slider
İstMarina – Dünya’nın En iyi Karma Yaşam Projesi LEED Sertifikası Adayı

2014 ve 2015 yıllarında üstüste " International Property Awards" ’ta Yapı Geliştirme Kategorisinde “Dünyanın En İyi Projesi Ödülü”ne sahip İstMarina LEED Sertifikasına Aday. Smart Eco Design olarak kurumumuz DAP Yapı'nın İstMarina projesinin tüm LEED Sertifikası süreçlerini yürütmektedir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız
Slider
Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi / LEED Yeşil Hastane Sertifikası

Türkiye’ nin ve Avrupa’ nın en büyük ve en gelişmiş hastanelerinden biri olan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi ekolojik anlamda bir devrim başlatıyor. Dünya’ nın en saygın yeşil yapı sertifikalarından biri olan LEED sertifikasını en üst sertifika seviyesi olan LEED EBOM (LEED Mevcut Hastane) sertifikasına Platin seviyesinde aday.
Slider
LEED Yeşil Otel Sertifikası-Yeşil Yıldız Sertifikası

Dünya'nın en büyük Çevre Dostu Otel zincirleri arasında yer alan HILTON, NOV ve IBIS otelleri gibi devlerle çalışıyoruz. Ayrıca Çevre Dostu Butik Oteller ve Tatil Köyleri için yeşil otel sertifikaları.. Firmamızın LEED, BREEAM gibi Yeşil Oteller için verilen sertifika denetimi ve danışmanlığı hizmeti hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin.
Slider
Slider

BREEAM Sertifikası Yeşil Bina Danışmanlığı

(Building Research Establishment Environmental Assessment Method)

breeam

Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu (BREEAM) yeni ve var olan binalar için çevresel performansların doğru kriterleri belirlemek amacı ile 1990 yılında BRE tarafından geliştirilen derecelendirme sistemidir.

BREEAM değerlendirme metodu 10 ana kriter ve bunların alt kriterlerinden oluşmaktadır.

Bunlar; Yönetim, Sağlık & Konfor, Enerji, Ulaşım, Su, Malzeme, Atıklar, Arazi kullanımı & Ekoloji, Kirlilik ve İnovasyon’dur.

 

 

 

BREEAM Sisteminin  5 farklı seviye derecesi bulunmaktadır. Bunlar;

  • Pass / Geçer (25 – 40),
  • Good / İyi (40 – 55 puan),
  • Very Good/ Çok iyi (55 – 70 puan),
  • Excellent / Mükemmel (70 – 85 puan),
  • Outstanding/ Sıra Dışı (85 – 100) dereceleridir.

BREEAM derecelendirme sistemi farklı yapılar için geliştirilmiştir. BREEAM’in ülkemiz içinde kullanılabilecek olan kategorileri ;

Kategoriler:

• BREEAM / International Europe / Ofisler
• BREEAM / International Europe / Perakende hizmet sağlayıcılar
• BREEAM / International Europe / Endüstriyel İşletmeler
• BREEAM / “Bespoke” (International Europe katagorilerine girmeyen Binalar için)
• BREEAM / International / Toyota Retail

 

SED, BREEAM International Assessor‘ları tüm eğitimlerini İngiltere‘ de tamamlamış olup, profesyonel olarak da İngiltere ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde önemli BREEAM projelerinde görev almışlardır.

SED, BREEAM International Assessor’ları tarafından verilen tam kapsamlı BREEAM danışmanlığı ve denetleme hizmetleri sunmaktadır.

 

Mimarlık ve mühendislik danışmanlığı, Yaşam döngüsü maliyet analizi hizmetleri, Commissioning, Bina Enerji Modellemesi ve Enerji Kimik Belgesi hizmetleri de dahil olmak üzere BREEAM sertifika sisteminin tüm gerekliliklerini yerine getirmek için tam kapsamlı çözümler sunmaktayız.

Ayrıntılı bilgi için info@smartecodesign.com adresine e-mail atabilir yada iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

LEED Yeşil Bina Sertifikası Danışmanlığı

REFERANSLAR

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.