LEED | BREEAM | Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
T. Garanti Bankası, Türkiye’de “LEED PLATİN” Sertifikası Alan İlk Banka Oldu.

T. Garanti Bankası Ankara Kızılay Hizmet Binası 85 Puan alarak "LEED Platin" Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Bu sayede T.Garanti Bankası, Türkiye'de "LEED Platin" Sertifikası alan ilk banka oldu. Ankara Kızılay Hizmet Binası sürdürülebilir mimari ve son teknoloji kullanılarak tasarlandı ve aynı zamanda "Sign of the City Awards 2017" En Yeşil Bina Kategorisinde 1. Ödülünü Kazanmıştır.
Slider
ÇİMTAŞ PIPE Boru Fabrikası “LEED GOLD” Sertifikası Aldı. “Çimtaş Green Factory”

Çimtaş Pipe Türkiye'de ve Dünya'da "LEED GOLD" Sertifikası alan ilk Boru imalat Fabrikası ünvanına sahip oldu. Bir ENKA Holding kuruluşu olan Çimtaş Grup a bağlı Çimtaş Pipe Boru fabrikası büyük ölçekte tesisler ve altyapı projeleri için boru imalatı yapan "En Yeşil Çevre Dostu Fabrika" oldu.
Slider
Atlas Çorap Fabrikası “LEED GOLD” Sertifikası Aldı. ” Atlas Socks Green Factory”

Atlas Socks Çorap Fabrikası bir ilke imza atarak Türkiye'deki ilk LEED GOLD Sertifikalı "Çevre Dostu Yeşil Üretim" yapan çorap fabrikası oldu. LEED GOLD Sertifikası ile ham madde tedariğinden üretim bandına, üretimden son kullanıcıya kadar ki tüm süreçler yeşil tesis yönetimi sertifikası LEED OM (Operation & Maintenance) GOLD Sertifikası ile tescillenmiştir. LEED Sertifika süreçlerinin tümünü firmamız yürütmüştür.
Slider
Türkiye İŞ Bankası- İŞ KULELERİ / BREEAM “Excellent” Yeşil Bina Sertifikası Aldı

İŞ BANKASI "YEŞİL BİNA" SERTİFİKASI ALAN İLK TÜRK BANKASI OLDU . Türkiye İş Bankası, Genel Müdürlük Binası, İş Kuleleri; Kule 1 BREEAM In-Use Sertifikasını iki kategoride; Bina Performansı Sertifikası (Asset Performance Certificate) ve Bina Yönetim Performansı Sertifikası (Asset Management Performance Certificate), “EXCELLENT” (Mükemmel) seviyesinde almaya hak kazanarak çevre dostu bir bina olduğunu uluslararası olarak tescilletmiştir. tıklayınız
Slider
CarrefourSA Bursa AVM / BREEAM “Outstanding” Olağanüstü Yeşil Bina Sertifikası Aldı.

CarrefourSA Bursa Alişveriş Merkezi Breeam in Use international Yeşil bina sertifikasnda “outsanding” (olağanüstü) skoru alarak en üst seviyede BREEAM yeşil bina sertifikası almaya hak kazanmıştır. Türkiye’ nin En Yeşil AVM si olmak için yaklaşık bir yıl boyunca SmartEcoDesign olarak firmamız BREEAM yeşil bina sertifikası süreçlerinin danışmanlık ve denetim süreçlerinin tamamını yürütmüş
Slider
VKV Amerikan Hastanesi “LEED EBOM PLATİN” Sertifikası Alan İlk Hastane Oldu. ” GREEN HEALTHCARE”

Türkiye’ nin ve Avrupa’ nın en büyük ve en gelişmiş hastanelerinden biri olan VKV Sağlık Kuruluşları çatısı altında yer alan Amerikan Hastanesi, 84 Puan alarak “LEED EBOM Platinum” sertifikası alan Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise bu kapsamdaki en büyük alana sahip tam teşekküllü hizmet veren ilk hastane oldu. " GREEN HEALTHCARE"
Slider
LEED Yeşil Otel Sertifikası-Yeşil Yıldız Sertifikası

Dünya'nın en büyük Çevre Dostu Otel zincirleri arasında yer alan HILTON, NOV ve IBIS otelleri gibi devlerle çalışıyoruz. Ayrıca Çevre Dostu Butik Oteller ve Tatil Köyleri için yeşil otel sertifikaları.. Firmamızın LEED, BREEAM gibi Yeşil Oteller için verilen sertifika denetimi ve danışmanlığı hizmeti hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçin.
Slider
Slider

BREEAM In-Use International-Mevcut Yapılar

BREEAM Uluslararası – Mevcut Yapılar- 

breeamMevcut yapının Breeam In-Use çerçevesinde değerlendirilmesi yapılırken, işletim koşulları önem kazanır; enerji verimliliği, su tasarrufu, bina kullanıcılarını bilinçlendirmek, atık yönetimi, CO2 salınımının azaltılması gibi konularda düzenlemeler yapılır.

Breeam In-Use International Auditor sertifika süreçlerin en başından itibaren dahil olarak Proje sahibi/sorumlusu adına projenin ön değerlendirmesini yapar ve Ön Değerlendirmeler ile Temel Performans Göstergeleri ölçümlerini yürütür. Denetimin tarafsız olması açısından BREEAM In-Use Auditor ( BREEAM In-Use Denetçisi) sağlanan dökümantasyonun uygunluğunu ve yeterliliği kontrol eder, buna göre eksikler konusunda sağlanması gerekenleri belirleyerek süreci yönetir. Denetçi; müşterilerinin yaptığı ön değerlendirmenin doğruluğunu onaylar ve sertifikanın derecesini belirler.

Breeam In-Use sertifikası üç bölüme ayrılır, İstenirse hepsi için yada her biri için ayrı başvuruda bulunulur. Bunlar;

Varlık Performansı (Asset Performance) varolan performansı
Bina Yönetim Performansı (Building Management Performance)
Organizasyonel Verimlilik (Organisational Effectiveness)

Her bir kredi konusu üç-aşamalı seviyede, aşamalar ilerledikçe daha da artan detaylar üzerinden değerlendirilir.

Sistemin 5 derecesi bulunmaktadır.

Bunlar;

Pass / Geçer (25 – 40),

Good / İyi (40 – 55 puan),

Very Good/ Çok iyi (55 – 70 puan),

Excellent / Mükemmel (70 – 85 puan),

Outstanding/ Sıra Dışı (85 – 100) dereceleridir.

SED, BREEAM In-Use Auditor‘ları tüm eğitimlerini İngiltere‘ de tamamlamış olup, profesyonel olarak da İngiltere ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde önemli BREEAM projelerinde görev almışlardır.

SED, BREEAM In-Use Auditor’ları tarafından verilen tam kapsamlı BREEAM danışmanlığı ve denetleme hizmetleri sunmaktadır.

Mimarlık ve mühendislik danışmanlığı, Yaşam döngüsü maliyet analizi hizmetleri, Commissioning, Enerji Modellemesi ve Enerji Kimik Belgesi hizmetleri de dahil olmak üzere BREEAM sertifika sisteminin tüm gerekliliklerini yerine getirmek için tam kapsamlı çözümler sunmaktayız.

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.