LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Slider

BREEAM In-Use International-Mevcut Yapılar

BREEAM Uluslararası – Mevcut Yapılar- 

breeamMevcut yapının Breeam In-Use çerçevesinde değerlendirilmesi yapılırken, işletim koşulları önem kazanır; enerji verimliliği, su tasarrufu, bina kullanıcılarını bilinçlendirmek, atık yönetimi, CO2 salınımının azaltılması gibi konularda düzenlemeler yapılır.

Breeam In-Use International Auditor sertifika süreçlerin en başından itibaren dahil olarak Proje sahibi/sorumlusu adına projenin ön değerlendirmesini yapar ve Ön Değerlendirmeler ile Temel Performans Göstergeleri ölçümlerini yürütür. Denetimin tarafsız olması açısından BREEAM In-Use Auditor ( BREEAM In-Use Denetçisi) sağlanan dökümantasyonun uygunluğunu ve yeterliliği kontrol eder, buna göre eksikler konusunda sağlanması gerekenleri belirleyerek süreci yönetir. Denetçi; müşterilerinin yaptığı ön değerlendirmenin doğruluğunu onaylar ve sertifikanın derecesini belirler.

Breeam In-Use sertifikası üç bölüme ayrılır, İstenirse hepsi için yada her biri için ayrı başvuruda bulunulur. Bunlar;

Varlık Performansı (Asset Performance) varolan performansı
Bina Yönetim Performansı (Building Management Performance)
Organizasyonel Verimlilik (Organisational Effectiveness)

Her bir kredi konusu üç-aşamalı seviyede, aşamalar ilerledikçe daha da artan detaylar üzerinden değerlendirilir.

Sistemin 5 derecesi bulunmaktadır.

Bunlar;

Pass / Geçer (25 – 40),

Good / İyi (40 – 55 puan),

Very Good/ Çok iyi (55 – 70 puan),

Excellent / Mükemmel (70 – 85 puan),

Outstanding/ Sıra Dışı (85 – 100) dereceleridir.

SED, BREEAM In-Use Auditor‘ları tüm eğitimlerini İngiltere‘ de tamamlamış olup, profesyonel olarak da İngiltere ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde önemli BREEAM projelerinde görev almışlardır.

SED, BREEAM In-Use Auditor’ları tarafından verilen tam kapsamlı BREEAM danışmanlığı ve denetleme hizmetleri sunmaktadır.

Mimarlık ve mühendislik danışmanlığı, Yaşam döngüsü maliyet analizi hizmetleri, Commissioning, Enerji Modellemesi ve Enerji Kimik Belgesi hizmetleri de dahil olmak üzere BREEAM sertifika sisteminin tüm gerekliliklerini yerine getirmek için tam kapsamlı çözümler sunmaktayız.

"Yeşilin de Ötesinde", akıllı ve yeşil yapılarla fark yaratmak isteyen sektör öncüleri için; kurumumuz Yapı Zekası ve Yeşil Bina süreçlerini bir arada değerlendirip sertifikalandırabilen Türkiye' deki tek firmadır. "Akıllı ve Yeşil Bina" uzmanlarımız çok disiplinli bir aile olarak, LEED, BREEAM, DGNB ve Living Building Challenge dahil ülkemizde ve Dünya' da uygulanan tüm yeşil bina sertifika sistemlerinde danışmanlık ve denetçilik hizmetlerini verebilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.