LEED | BREEAM | EDGE Yeşil Bina Danışmanlığı & İnşaat Proje Yönetimi 

Facebook Twitter Gplus RSS
Home İnşaat Proje Yönetimi Yaşam Döngüsü Maliyet (LCC) Analizi
Yaşam Döngüsü Maliyet Analizi
Yaşam Döngüsü Maliyet (LCC) Analizi, tasarım alternatiflerini değerlendirmek için kullanılır. Yaşam Döngüsü Maliyet Analizi ’nin kritik yönü, binanın ya da parçalarının çalışmaya devam edeceği düşünülen değerlendirme periyodunun belirlenmesidir. SED uzmanları kritik tasarım süreçlerinde, yapılması gereken maliyet ve verimlilik analizi hizmetlerini sağlayarak doğru kararları almanıza yardımcı olur.

Lütfen iletişime Geçin

Yaşam Döngüsü Maliyet (LCC) Analizi

Üretim, yatırım, enerji, performans değerlendirme, ve ekonomi gibi konularda karar verme sadece kişiler için değil, kuruluşlar için de çok önemlidir. Birçok masraf yapılarak toplanan bilgilerin ardından bunların değerlendirilmesi ve bir karara bağlanması, özellikle karmaşık ve hayati kararların verilmesinde modern tekniklere başvurulması gerekir.

Bu teknikler; detaylı analizlerin ve hesaplamaların yapılmasına izin verecek olan
kullanıcı dostu programlara dayanmaktadır. (LCC) Yaşam Döngüsü Maliyet Analizleri, Enerji analizleri, Aydınlatma, Akustik gibi iç ortam hava kalitesiyle ilgili performans analizleride bu konuda geçerliliği tanınmış güvenilir sonuçlar elde edilen belirli programlar kullanılarak yapılmaktadır.

Yaşam Döngüsü Maliyet (LCC) Analizi, tasarım alternatiflerini değerlendirmek için kullanılır – mülkiyet maliyeti – tüm ekonomik tasarım alternatiflerinin değerlendirilmesinden sonra optimum tasarım kararlarının belirlenmesi – bir binanın tamamına ya da herhangi bir bina bileşenine uygulanabilir. LCC’nin kritik yönü, binanın ya da parçalarının çalışmaya devam edeceği düşünülen değerlendirme periyodunun belirlenmesidir. SED konusunda uzman ekibiyle, yapılarınızda verilmesi gereken tasarım ve işletim kararları için Yaşam Dönemi Maliyet Analizi hizmetini sunmaktadır.

Yaşam Döngüsü Maliyet Analiz Raporları LEED , BREEAM ve DGNB gibi yeşil bina sertifikalarında hedeflediğiniz sertifika seviyelerine ulaşabilmeniz için önemli bir puan artışı sağlamaktadır.

SED‘in bünyesindeki Ekonomisler, eğitimlerini yurtdışında Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde tamamlamış Türkiye’deki sayılı bilim insanları arasında olup, Binalardaki Yaşam Döngüsü Maliyet Analizi raporlarını en iyi şekilde hazırlayabilecek gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir.